Jak zostać programistą?

Prace licencjackie i magisterskie są bardzo czasochłonne. Ich napisanie nie gwarantuje jednakże życiowego sukcesu. Dla obecnych pracodawców liczą się coraz częściej praktyczne umiejętności. Napisane przez Ciebie prace dyplomowe mają wartość drugorzędną. Jeśli Twoje studia okazały się pomyłką, to zawsze możesz pomyśleć o przekwalifikowaniu się na programistę.

Dlaczego akurat na programistę? Jak pokazują rozmaite badania, obecnie w Polsce brakuje 70 000 programistów. Branża informatyczna rozwija się w Polsce bardzo dobrze. Utworzenie firmy informatycznej jest o wiele tańsze, aniżeli utworzenie firmy o charakterze produkcyjnym.

Aby zostać dobrym programistą, nie musisz mieć formalnego wykształcenia. Niezbędną Tobie wiedzę możesz nabyć na specjalistycznych kursach internetowych. Możesz również skorzystać z rozmaitych książek.

Dyskretnym urokiem informatyki jest to, że można się jej tanio uczyć w zaciszu własnego domu. W odróżnieniu od nauki chemii lub fizyki nie musisz mieć wielkiego laboratorium, by się skutecznie uczyć.

W przypadku programowania jest to po prostu komputer. Nie musi być on nawet drogi. Odpowiedni komputer możesz sobie kupić w każdym lombardzie. Warto do tego komputera dokupić sobie drugi ekran.

Wiele osób ma problem z wybraniem danego języka programowania. Jak pokazują dane rozmaitych firm rekrutacyjnych, najpopularniejsze obecnie języki programowania to przede wszystkim Java i Javascript. Popularne języki to również PHP i Python.

W Stanach Zjednoczonych wielu nauczycieli rekomenduję naukę języka Python. Jest on językiem bardzo prostym. Jego zaletą jest przede wszystkim to, że działa on na każdej platformie. Innymi słowy, jest on uniwersalny.

Prace licencjackie i magisterskie, a programowanie.

Jeśli studiujesz informatykę, to prace licencjackie lub magisterskie mogą Tobie pomóc. Najlepiej, aby były one konkretnymi projektami.

Prace takie mogą potem być Twoimi wizytówkami, które będziesz mógł zaprezentować przyszłym pracodawcom. Nie są one jednakże absolutną koniecznością. Aby odnieść sukces w branży IT, nie musisz mieć dyplomu. Zarówno Bill Gates, jak i Steve Jobs nie mieli tego typu prac. Informatyka daje obecnie wspaniałe możliwości rozwoju i nikogo ona nie skreśla.